ICS SIGHT

Akıllı Proses Yönetimi

Akıllı proses yönetimi ile tüm süreci ve proses verilerini yakından takip edin

Proses, kritik altyapılardaki en önemli kavramdır. Endüstrideki mevcut sürecin (proses) yakından takip edilmesi, cihazlar arasındaki anormal proses verilerinin tespit edilmesi ve bu eylemlerin anlık olarak SCADA operatörlerine bildirilmesi hayati öneme sahiptir. Proses verilerinin doğru bir şekilde yakalanması, ancak ağdaki varlıkların özelliklerinin ve iletişim protokollerinin tam olarak desteklenmesi ile mümkündür. ICS Defense ekibi olarak endüstriyel sistemleri çok iyi tanıyor, hassasiyetlerinizi anlıyor ve bunları göz önünde bulundurarak işletmenizdeki proses verisi hakkında size kapsamlı bir yönetim ve siber saldırı tespit sistemi sunuyoruz.

ICS SIGHT

Proses'in Önemini Biliyor, Hassasiyetlerinizi Anlıyoruz

Her endüstrinin kendine özgü hassasiyetleri vardır. Enerji firmaları enerjinin kesintisiz sürekliliğini ön planda tutarken, çimento işletmeleri için fırının devamlılığı esastır. Sizi ve endişelerinizi anlıyor ve aynı hassasiyetle ürünümüzü geliştirmeye özellikle dikkat ediyoruz.

Akıllı Proses Takibi ve Grafiksel Analiz

Proses verisi hem zaman döngüsü, hem de verinin değeri açısından yapay zeka ve makine öğrenmesi ile takip edilir. Ayrıca geçmişe dönük tüm veri analiz edilmek üzere grafiksel olarak kullanıcılara sunulur.

Güvenli Aralık Belirleme

Belirli bir aralıkta geçmesi gereken proses verilerinin aralık dışına çıktığı anda alarm oluşturulması için rahatlıkla prosese özel güvenlik aralığı belirtilebilir. Sonrasında sistemden geçen veri bu aralığın dışına çıktığı anda alarm oluşturularak operatör uyarılır.

Fonksiyona Özel Kural Yazma

OT protokollerinin bazı fonksiyon kodları proses verisinde problem olduğunu gösterir. Proses bazlı bu tür fonksiyon kodlarının yakalanabilmesi için kolay bir şekilde kural yazılabilir.

ÜRÜNLER

Diğer ürünlerimize göz atabilirsiniz

Güçlü Kural Motoru

Binlerce zararlı yazılım ve saldırı tipini tespit edebilen güçlü siber güvenlik kurallarının bulunduğu kural motoru, kullanıcı tarafından basit bir şekilde eklenebilen kurallarla işletmelere özel olarak uyarlanabilir.

Anomali Tespiti

Kural motoru ile anomali tespiti yapılan ve tespit edilen anomalilerin gösterildiği uyarı sistemi, sadece hazır kuralları bulunan siber saldırılar için değil, ayrıca protokol ve cihaz bazlı anomalilerin de tespit edilebilmesi için oldukça esnek bir şekilde tasarlanmıştır.

Network Haritalandırma

Ağ haritası, sistemin genel yapısını gösterdiği gibi varlıkların konumu, varlıklar arasındaki iletişimi, olası saldırı vektörlerini ve konuşulan protokoller gibi birçok detaylı bilgiyi sunar.