YAZILIM GELİŞTİRME

Kritik Altyapı Siber Güvenlik Yazılımları

ICS SIGHT

Ağ İzleme ve Anomali Tespiti

Günümüz siber güvenlik yazılımları Bilgi Teknolojileri'ni (BT-IT) korumayı hedeflerken, ICS Defense olarak bizler, SCADA ve DCS (OT) ağlarının ihtiyaçlarını gözetiyor ve bunlara uygun gerekli siber güvenlik çözümlerini geliştiriyoruz.

Kritik Altyapı ve SCADA Güvenliği

Günümüzde siber saldırılar sadece şirket ve kurumların bilgi teknolojileri (BT) altyapılarına değil, ayrıca Endüstriyel Kontrol Sistemi (EKS) ve SCADA altyapılarına da yönelmiş durumdadır. Kritik altyapılara yapılan saldırıların sonuçları siber dünyada olduğu kadar, fiziksel dünyada da hissedilmektedir. Siber saldırganlar saldırı vektörlerini güncellemiş olsalar da henüz EKS ve SCADA sistemleri bu alanda somut bir tedbir almış durumda değiller.

ICS Sight ile endüstriyel altyapınızdaki PLC, HMI, IED, RTU gibi endüstriyel cihazlarınızın iletişimini anlayan ve koruyan tam bir güvenlik platformu sunuyoruz.

EKS Bal Küpü

Bal küpü (honeypot); bilgi sistemlerine yetkisiz erişen saldırganlar ya da kullanıcılar hakkında bilgi toplamaya yarayan sistemlerdir. Bilgi teknolojileri için bal küpü kullanımı oldukça yaygındır ancak saldırganlar tarafından bu sahte sistemlerin tespit edilmesi kolaydır.

ICS Defense olarak kritik altyapıları gerçek cihaz (PLC, HMI vb.) ve yazılımlarla (SCADA) modelleyerek saldırganların ellerindeki virüs ve "malware"ları yakalamaktayız. Elde ettiğimiz bu bilgiler ile hem ICS Sight ürününün kural motorunu besliyor, hem de altyapı sahiplerini olası güncel tehditler hakkında bilgilendirerek destek veriyoruz.